Kawa jak z prawdziwej kawiarni w domu? Tylko z kawiarką

prawdziwa kawa

Spośród wielu nowoczesnych urządzeń służących do parzenia kawy, wciąż wielu z nas decyduje się na wybór prostej, jednak jakże uwielbianej przez Włochów metody zaparzania kawy. Mowa tu nie o zaawansowanych ekspresach ciśnieniowych czy prostych w obsłudze ekspresach kapsułkowych, a o oryginalnej kawiarce. Dlaczego kawiarka to idealny wybór na poranną kawę?

Zalety korzystania z profesjonalnej kawiarki

Poranna kawa to jeden z rytuałów, bez których nie możemy wyobrazić sobie dobrego rozpoczęcia dnia. Kawa powinna nas pobudzić, ale także zachwycić wyjątkowym smakiem. To właśnie taka, aromatyczna i wyrazista kawa jest domeną kawiarek. Małe urządzenie, dostosowane dzisiaj do różnych rodzajów płyt grzewczych pozwoli nam zaparzyć kawę idealną – taką, która będzie doceniona przez miłośników mocnego espresso, ale też taką, która umożliwia delektowanie się pysznym americano. Za kawiarką przemawia sporo zalet. Przede wszystkim cena i łatwość zaparzenia kawy. Kawiarki to zaledwie ułamek ceny automatycznego ekspresu do kawy, który oprócz samej ceny urządzenia wymaga także inwestycji w specjalne filtry oraz materiały do konserwacji. Raz kupiona kawiarka to inwestycja na wiele lat.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kawiarki?

Jak kupić kawiarkę, która przeniesie nas w samo serce stolicy kawy, jaką są Włochy? Przede wszystkim materiał wykonania. Jak wcześniej wspomniano, nowoczesne kawiarki są przeznaczone na różne rodzaje płyt grzewczych, jednak to właśnie materiał wykonania determinuje, czy możemy zrobić kawę na naszym urządzeniu grzewczym. Najpopularniejsze są kawiarki aluminiowe i stalowe, które przede wszystkim cechują się dużą wytrzymałością. Warto także w opisie potwierdzić, że dane urządzenie będzie dostosowane do potrzeb płyty indukcyjnej. Kolejna kwestia to pojemność kawiarki. Najmniejsze umożliwią nam przygotowanie jednego małego espresso. Jeśli jednak przyjemność picia kawy dzielimy z bliskimi, warto postawić na większą kawiarkę, mieszczącą nawet 900 mililitrów napoju.

Jaką kawiarkę warto kupić?

Spośród wielu producentów kawiarek na szczególną uwagę zasługują kawiarki Bialetti. To uznana na całym świecie włoska marka, która od lat specjalizuje się w produkcji akcesoriów do parzenia kawy, w tym kawiarek. Bogata oferta producenta umożliwi nam dobranie urządzenia idealnego do naszych potrzeb, zarówno pod względem materiału wykonania, pojemności, jak również innych dodatkowych funkcjonalności. To właśnie Bialetti jest liderem w kategorii kawiarek elektrycznych, które doskonale łączą ze sobą tradycyjne parzenie kawy i nowoczesną obsługę urządzenia, ograniczoną do niezbędnego minimum.