Popularne rodzaje kaw

Kawa, trudno bez niej żyć. To uśmiech i energia każdego poranka. Ma wielu wielbicieli, a jej wiele rodzajów. Każdy znajdzie coś dla siebie.

  1. Espresso to klasyczna mała czarna. Wystarczy drobno zmielona kawa i wrzątek. Należy dać jej chwilę, by się zaparzyła. Kawa gotowa. Bez dodatku mleka, śmietany czy syropów.
  2. Cafe Americano to mała czarna z dodatkiem wody. Jest delikatniejszą wersją espresso. Podobno jako pierwsi pili ją amerykańscy żołnierze, dolewali do kawy wodę, by starczyło na dłużej.
  3. Flat White to połączenie espresso i niewielkiej ilości spienionego mleka. Ten rodzaj kawy wywodzi się, aż z Australii.
  4. Cappuccino to espresso ze spienionym mlekiem i kremową pianką. Podaje się je w filiżance z dodatkiem kakao na mlecznej piance.
  5. Cafe Latte jest podobne do cappuccino, lecz podaje się ją w wysokiej, przezroczystej szklance tak, by były widoczne warstwy mleka i kawy. Ten rodzaj kawy zawiera więcej mleka niż cappuccino.
  6. Affogato to espresso z dużą ilością słodkich lodów. To bardziej rodzaj deseru.
  7. Macchiato to połączenie espresso i spienionego mleka. Idealne dla fanów mocnych, mlecznych kaw.
  8. Irish cafe to kawa z cukrem i irlandzką whisky. Dziś podaje się ją z syropem o smaku whisky. Ten rodzaj kawy sprawdzi się w jesienne, chłodne wieczory.
  9. Ristretto to mocne espresso. Na taką samą ilość kawy daje się o połowę mniej wody.
  10. Kawa po wiedeńsku to kawa ze śmietaną. Do kubka wlewa się dwie porcje espresso oraz bitą śmietanę. Zwykle dekoruj się ją czekoladą.

Rodzai kaw jest jeszcze wiele, ale te są najbardziej popularne. Znając, można zanurzyć się w nowe doznania smakowe.